Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Problema plati abonament pe telefon de serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Problema plati abonament pe telefon de serviciu

Salut! Am facut o prostie mare cat mine... probabil mai mare. Ideea e asa: de pe un abonament de mobil primit de la serviciu ce mi-a fost lasat mie dupa demisie fara sa fie inchis/trecut pe numele meu am facut plati prin sms aproape lunar, vreo 3 sau 4 luni pana in 100 de euro pe luna si apoi inca cateva luni maxim 200 de euro pe luna. Firma e o multinationala mare. Ce pot patii din cauza asta?
NoNamed, utilizator
Probabil vi se va cere sa platiti c/v facturii emise pe acel numar de telefon.
Exista o evidenta a societatii prin care se dovedeste ca telefonul este in posesia dvs?
Ma pot chema si in instanta pt platile acestea?

Cornel Vasile a scris:

Probabil vi se va cere sa platiti c/v facturii emise pe acel numar de telefon.

Este posibil sa existe, dar nu sunt sigur.

luminita29 a scris:

Exista o evidenta a societatii prin care se dovedeste ca telefonul este in posesia dvs?

Da, va poate chema in instanta ... insa inainte de acestea ar trebui sa vada care au fost conditiile stabilite pentru utilizarea telefonului.