avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Problema plati abonament pe telefon de serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Problema plati abonament pe telefon de serviciu

Salut! Am facut o prostie mare cat mine... probabil mai mare. Ideea e asa: de pe un abonament de mobil primit de la serviciu ce mi-a fost lasat mie dupa demisie fara sa fie inchis/trecut pe numele meu am facut plati prin sms aproape lunar, vreo 3 sau 4 luni pana in 100 de euro pe luna si apoi inca cateva luni maxim 200 de euro pe luna. Firma e o multinationala mare. Ce pot patii din cauza asta?
Ultima modificare: Joi, 3 Iunie 2021
NoNamed, utilizator
Cel mai recent răspuns: NoNamed , utilizator 19:29, 3 Iunie 2021
Probabil vi se va cere sa platiti c/v facturii emise pe acel numar de telefon.
Exista o evidenta a societatii prin care se dovedeste ca telefonul este in posesia dvs?
Ma pot chema si in instanta pt platile acestea?

Cornel Vasile a scris:

Probabil vi se va cere sa platiti c/v facturii emise pe acel numar de telefon.

Este posibil sa existe, dar nu sunt sigur.

luminita29 a scris:

Exista o evidenta a societatii prin care se dovedeste ca telefonul este in posesia dvs?

Da, va poate chema in instanta ... insa inainte de acestea ar trebui sa vada care au fost conditiile stabilite pentru utilizarea telefonului.

Alte discuții în legătură

Furat prin reancarcare sms de un fals operator de telefonie valhal valhal am fost pacalit de un fals operator de telefonie mobila, caruia i am reincarcat cu 3 sms uri doua cartele de la aceeasi retea de telefonie. valoarea cu care am ... (vezi toată discuția)
Excrocherie pe sms dinumarcel dinumarcel In cursul lunii ianuarie 2012 cand lucram la calculatorul personal am fost ispitit de o reclama cu calculul IQ-ului. Am completat fugitiv reaspunsurile dupa ... (vezi toată discuția)
Factura uriasa la tel mobil datorita traficului de date EIA EIA Sunt titularul unui abonament de telefonie la O*****. Telefonul a fost folosit de fica mea in varsta de 10 ani (am si declarat-o pe situl lor ca ... (vezi toată discuția)