Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Redobandire permis anulat!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Redobandire permis anulat!

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!Gasesc două păreri diferite pe net!
În 2008 am fost vinovat de un accident cu vătămare corporală din culpă, am lovit pe cineva pe trecerea de pietoni,în urma accidentului mi s-a anulat permisul de conducere!
As dori sa il redobandesc,dar nu înțeleg exact ce trebuie să fac,unii imi spun ca nu trebuie sa mai urmez cursurile unei școli de șoferi,doar trebuie să îmi fac dosarul si ma pot programa la examen susținând proba de sală si cea de oraș, iar alții imi spun ca trebuie să fac din nou școală de șoferi,la fel ca prima dată!
Va mulțumesc
Vladila.Gabriel, utilizator
Faceti ce spun ”unii”
Vă mulțumesc frumos pentru răspuns!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Faceti ce spun ”unii”

Ma scuzati,si pina la urma ce s-a intimplat?ca si eu sint in aceasi situatie,ati mai facut scoala?care este procedura?daca nu va suparati.

Vladila.Gabriel a scris:

Vă mulțumesc frumos pentru răspuns!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Faceti ce spun ”unii”