Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... AJUTOR / INDEMNIZATIE MAME CARE AU 3 SAU MAI MULTI ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

AJUTOR / INDEMNIZATIE MAME CARE AU 3 SAU MAI MULTI COPII Buna ziua. Sunt mama a 3 copii , toti trei minori : 2 baieti ...

Buna ziua. Sunt mama a 3 copii , toti trei minori : 2 baieti de 2 ani si o fata de 13 ,5 ani.
Doresc sa stiu daca ,pe langa alocatiile copiilor, s-a aprobat o indemnizatie suplimentara sau alocatie suplimentara pentru mamele care au 3 sau mai multi copii, si in ce conditii.
Eu m-am angajat de 1 luna jumate, bineinteles cu minim pe economie,deci realizez venit, tatal la fel.
Dar avand in vedere ca nu am beneficiat de ccc , nici de vreun ajutor la nastere, nici de nimic altceva, a muncit doar tatal copiilor, acum doresc sa stiu daca am dreptul . ( GALATI )
VA MULTUMESC FRUMOS !

Nu exista text de lege care sa prevada acordarea unui sprijin financiar in astfel de situatii.
Cornel Vasile, Consilier juridic