avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... AJUTOR / INDEMNIZATIE MAME CARE AU 3 SAU MAI MULTI ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

AJUTOR / INDEMNIZATIE MAME CARE AU 3 SAU MAI MULTI COPII Buna ziua. Sunt mama a 3 copii , toti trei minori : 2 baieti ...

Buna ziua. Sunt mama a 3 copii , toti trei minori : 2 baieti de 2 ani si o fata de 13 ,5 ani.
Doresc sa stiu daca ,pe langa alocatiile copiilor, s-a aprobat o indemnizatie suplimentara sau alocatie suplimentara pentru mamele care au 3 sau mai multi copii, si in ce conditii.
Eu m-am angajat de 1 luna jumate, bineinteles cu minim pe economie,deci realizez venit, tatal la fel.
Dar avand in vedere ca nu am beneficiat de ccc , nici de vreun ajutor la nastere, nici de nimic altceva, a muncit doar tatal copiilor, acum doresc sa stiu daca am dreptul . ( GALATI )
VA MULTUMESC FRUMOS !

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:48, 4 Iunie 2021
Nu exista text de lege care sa prevada acordarea unui sprijin financiar in astfel de situatii.
Ultima modificare: Vineri, 4 Iunie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie mame oana-edelina oana-edelina sunt mama unui baietel de 7 luni.sunt insarcinata in 5 luni cu al doilea copil.deci cand baietelul va implinii un an eu il voi naste pe al doilea.ce se va ... (vezi toată discuția)
Ccc luat de tatal copilului stefanpisec stefanpisec Buna ziua! Sunt proaspat tatic am o fetita de 2 sapt, a venit pe lume pe 20 martie si doresc sa beneficiez de indemnizatie de crestere a ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de o indrumare bota_samuel bota_samuel Buna ziua. As avea nevoie de un pic de indrumare. Sotia mi-a ramas insarcinata si pt a primi alocatia de la stat dupa nastere stiu ca trebuie sa aibe lucrat ... (vezi toată discuția)