Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, Am următoarea problemă: Vreau sa plec cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, Am următoarea problemă: Vreau sa plec cu copilul ...

Bună ziua,
Am următoarea problemă:
Vreau sa plec cu copilul în excursie în afara țării în luna iunie și am o împuternicire dată de fostul soț în septembrie 2018. Menționez faptul că împuternicirea nu are menționată data de valabilitate, ci numai data autentificării notariale.
Întrebarea mea este daca mai am nevoie de o altă împuternicire sau este valabilă cea pe care o am.
Vă mulțumesc!
Bună ziua,
Dacă nu a fost stabilită o perioadă anume, atunci ea este valabilă timp de 3 ani de zile (septembrie 2021).
Vă mulțumesc mult pentru răspuns!