avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1349 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, Am următoarea problemă: Vreau sa plec cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, Am următoarea problemă: Vreau sa plec cu copilul ...

Bună ziua,
Am următoarea problemă:
Vreau sa plec cu copilul în excursie în afara țării în luna iunie și am o împuternicire dată de fostul soț în septembrie 2018. Menționez faptul că împuternicirea nu are menționată data de valabilitate, ci numai data autentificării notariale.
Întrebarea mea este daca mai am nevoie de o altă împuternicire sau este valabilă cea pe care o am.
Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Ela Mihaela , utilizator 12:50, 4 Iunie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună ziua,
Dacă nu a fost stabilită o perioadă anume, atunci ea este valabilă timp de 3 ani de zile (septembrie 2021).
Vă mulțumesc mult pentru răspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plecarea cu copilul in strainatate poiuoiu poiuoiu Am un copil minor care se afla in grija mea. Eu si tatal locuim separat. In cazul in care doresc sa plec impreuna cu copilul in excursii in afara tarii, am ... (vezi toată discuția)
Pot rezerva bilet avion pt minor fara pașaport MYK272est MYK272est Buna seara! Știe cineva daca se pot cumpăra/rezerva bilete avion pt un copil minor care nu are pașaport încă? Vreau sa cumpar biletele pt o vacanta in ... (vezi toată discuția)
Scoaterea definitiva a copilului din tara mihaelamicky mihaelamicky buna ziua anul trecut am divortat la notar, de comun acord. avem un copil de 12 ani. copilul este in custodie comuna dar locuieste cu tatal lui. eu ma voi ... (vezi toată discuția)