avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua!As vrea un răspuns: Sunt în concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua!As vrea un răspuns: Sunt în concediu creștere copil ...

Bună ziua!As vrea un răspuns:
Sunt în concediu creștere copil beneficiar mama,dacă tatăl își ia luna lui poate beneficia el de stimulent de inserție după aceea
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:01, 8 Iunie 2021
In opinia mea, da ... insa intrebati si la AJPIS.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie rkinga6 rkinga6 Buna ziua, Din diverse parti am auzit ca pentru a beneficia de stimulentul de insertie trebuie sa ma reintorc la munca inainte de a implini copilul 11 luni, ... (vezi toată discuția)
Bună ziua.am un copil de 1 an și 11 luni. am intrat în ccc ... Druga mihaela Druga mihaela Bună ziua.am un copil de 1 an și 11 luni. Am intrat în ccc începând cu 01.12 2019 până pe 31 12 2021. Copilul pe 07 10 face fix 2 ani. Întrebarea este ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie mdogaru27@yahoo.com mdogaru27@yahoo.com Buna ziua, Avem urmatoarea situatie: mama s-a aflat in concediu pentru crestere copil pe o perioada de 2 ani. Copilul implineste 2 ani pe data de 13.05.2018. ... (vezi toată discuția)