avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa judiciara de timbru Mama l-a chemat in instanta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa judiciara de timbru Mama l-a chemat in instanta pe...

Taxa judiciara de timbru
Mama l-a chemat in instanta pe fratele ei, in vederea realizarii partajului succesoral, dupa bunicul matern.
Vrem sa stim care este cuantumul taxei de timbru, unde si pana cand se plateste.
Multumim!
Fam. Milcov
Cel mai recent răspuns: free_your_mind , utilizator 16:57, 8 Iunie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
Multumim pentru lamuriri.
Presupun ca trebuie sa achitam inainte de primul termen. Daca primim acasa o instiintare in care se precizeza si cuantumul, este perfect.
Noi am incercat sa platim on-line: [ link extern ]
Dar nu stiam ce sa completam la "tipul taxei". Nu scrie nimic de succesiune.
Mii de multumiri, inca o data. Numai bine!
Am reusit!
Am platit prin digitaljust.ro. M-a costat 60 de lei.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de timbru pentru stabilirea succesiuni in instanta 3% sau 5%? pyanystul pyanystul Buna ziua, Inainte de toate as dori sa va multumesc pentru tot ajutorul acordat in trecut prin intermediul site-ului dv. Dupa ce am trecut \"la urmatorul ... (vezi toată discuția)
Plata taxei de timbru GABYBABY GABYBABY AM DESCHIS UN PROCES DE SUCCESIUNE LA JUDECATORIA CORNETU,AM PRIMUL TERMEN PE 6 NOIEMBRIE,DAR PANA ATUNCI EU AM AUZIT CA TREBUIE SA PLATESC TAXA DE TIMBRU,SI ... (vezi toată discuția)
Mostenire si taxa de succesiune aurelica aurelica Buna ziua, Va rog frumos sa-mi raspunde-ti si mie la cateva intrebari deoarece am multe probleme de rezolvat si ... (vezi toată discuția)