Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa judiciara de timbru Mama l-a chemat in instanta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa judiciara de timbru Mama l-a chemat in instanta pe...

Taxa judiciara de timbru
Mama l-a chemat in instanta pe fratele ei, in vederea realizarii partajului succesoral, dupa bunicul matern.
Vrem sa stim care este cuantumul taxei de timbru, unde si pana cand se plateste.
Multumim!
Fam. Milcov
~ Conținut șters la cerere ~
Multumim pentru lamuriri.
Presupun ca trebuie sa achitam inainte de primul termen. Daca primim acasa o instiintare in care se precizeza si cuantumul, este perfect.
Noi am incercat sa platim on-line: [ link extern ]
Dar nu stiam ce sa completam la "tipul taxei". Nu scrie nimic de succesiune.
Mii de multumiri, inca o data. Numai bine!
Am reusit!
Am platit prin digitaljust.ro. M-a costat 60 de lei.
Multumesc.