Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. M-am intors la servici dupa concediul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. M-am intors la servici dupa concediul de crestere ...

Buna ziua. M-am intors la servici dupa concediul de crestere copil. Ca sa beneficiez de zilele de concediu ramase dinaintea suspendarii contractului de munca trebuie sa fac o cerere in 30 zile de la reinceperea activitatii pentru a beneficia de concediul ramas?
Multumesc!
Legea nu prevede un astfel de termen .