avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actiune in revendicare daca sunt posesor?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actiune in revendicare daca sunt posesor?

Daca eu am un titlu de proprietate si am posesia terenului, iar altcineva care nu are posesia s-a intabulat in cartea funciara, fac actiune in revendicare sau actiune in constatare? Multumesc
Ultima modificare: Joi, 10 Iunie 2021
octapuspus, utilizator

Alte discuții în legătură

Registru de transcriptiuni versus carte funciara legea 7 vlad_r vlad_r Care titlu are castig de cauza: 1. Contract v-c pe baza de adeverinta si proc. verbal de punere in posesie conf. legea 18/1991, transcris in registru de ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate mocofanul mocofanul Buna ziua! Problema mea consta în lipsa titlului de proprietate pe : 1) Un teren pe care l-am revendicat si l-am intabulat înscriindu-l în Cartea ... (vezi toată discuția)
Suprapunere terenuri marius_m@windowslive.com marius_m@windowslive.com Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea speta: Am cumparat un teren in 2005, cu cadastru si intabulat. Terenul fusese dobandit de vanzator ... (vezi toată discuția)