Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actiune in revendicare daca sunt posesor?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actiune in revendicare daca sunt posesor?

Daca eu am un titlu de proprietate si am posesia terenului, iar altcineva care nu are posesia s-a intabulat in cartea funciara, fac actiune in revendicare sau actiune in constatare? Multumesc
octapuspus, utilizator