Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plângere împotriva ordonanței de clasare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plângere împotriva ordonanței de clasare pronunțată după ...

Plângere împotriva ordonanței de clasare pronunțată după redeschiderea dosarului clasat inițial.
Speta e următoarea: Prietena mea a făcut plângere la poliție pentru violență în familie.Dosarul a fost clasat în baza referatului șefului de post.
Apoi a făcut plângere împotriva clasării iar procurorul șef a admis-o.Instanta a confirmat redeschiderea dosarului.
Dosarul a fost preluat de Inspectoratul Județean de Poliție -serviciul de investigații criminale iar în urma reaudierilor s-a dispus din nou clasarea care a fost confirmată de procuror.In condițiile în care declarațiile au fost mincinoase,mai este ceva de făcut?
Va mulțumesc!
Luati legatura cu un avocat care sa studieze dosarul si sa va ofere in cunostinta de cauza opinia juridica.
Vă mulțumesc,domnule avocat!
Din răspunsul dvs.inteleg că și această a doua clasare poate fi atacată (practic și legal există această posibilitate).M-am temut că nu există legal această posibilitate de a ataca și această a doua clasare.Sanatate!
Scrie in ordonanta calea de atac.
Așa este ,dar o cunoștință mi-a spus de art.339 alin .5 din procedura penală (dacă nu greșesc)
La dvs este vorba de alin. 4