Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna seara.Tatăl meu doreste sa lase unei surori din partea lui partea cei revine din mostenire de ce acte are nevoie să poată face acest lucru.Mentionez ca succesiunea nu sa realizat inca.Va multumesc.
040779, utilizator
In primul rand sa dezbată succesiunea, apoi să întocmească documentația cadastrala pentru imobilul/imobilele respectiv/e, să intabuleze certificatul de mostenitor, apoi, ii poate dona surorii partea sa.