avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara.In cazul unei sentinte date pe ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara.In cazul unei sentinte date pe 30.03.2021,motivata ...

Buna seara.In cazul unei sentinte date pe 30.03.2021,motivata pe 07.05.2021,cu termen de apel 30 de zile de la comunicare,care este data pana la care se poate face recurs ?
Cel mai recent răspuns: corinabbbbbb , utilizator 20:13, 13 Iunie 2021
Numarati 30 de zile calendaristice incepand cu data postei de pe plic.
Nu a venit inca nici un plic.Pe saitul Curtii de Apel apare Sntinta civila in data de 17.05.2021,am banuit ca atunci au expediat sentintele,dar inca nu am primit nimic.
Mai așteptați mult si.bine,ce ati vazut pe site e doar soluția pe scurt,termenul de apel curge de la momentul cand o sa o primiti prin poștă hotărârea motivată..
Ultima modificare: Duminică, 13 Iunie 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc pentru incurajare,important sete sa ajunga si la noi ce au hotarat judecatorii,se misca incet dar sigur sa avem rabdare,e foarte mult de lucru ,justitia e impovarata cu foarte multe procese,spete diferite si pentru fiecare cauza lui e importanta ,dar judecatorul trebuie sa ramana impartial,vertical in fata adevarului,chiar ascuns dupa pretexte adesea stupide.O zi buna !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel mioara54 mioara54 Buna ziua.Puteti sa mi spuneti ce inseamna:Cu apel in 30 de zile de la comunicare. Apelul se face in termen de 30 zile de cand s a dat sentinta,sau de cand ... (vezi toată discuția)
Sentinta prin definitiva prin neapelare Luiza Slav Luiza Slav Buna seara...am o sentinta definitiva prin neapelare din data de 11.07.2017...in data de 12.07.2017 paratul a facut apel...se poate asa ceva...azi 19.07.2017 ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva - act Elena1986ianuarie Elena1986ianuarie Am primit hotararea pentru custodie exclusiva cu drept de apel al paratului in 30 de zile. Au trecut 6 luni de atunci, hotararea NU a fost atatacata dar nu ... (vezi toată discuția)