Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara.In cazul unei sentinte date pe ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara.In cazul unei sentinte date pe 30.03.2021,motivata ...

Buna seara.In cazul unei sentinte date pe 30.03.2021,motivata pe 07.05.2021,cu termen de apel 30 de zile de la comunicare,care este data pana la care se poate face recurs ?
Numarati 30 de zile calendaristice incepand cu data postei de pe plic.
Nu a venit inca nici un plic.Pe saitul Curtii de Apel apare Sntinta civila in data de 17.05.2021,am banuit ca atunci au expediat sentintele,dar inca nu am primit nimic.
Mai așteptați mult si.bine,ce ati vazut pe site e doar soluția pe scurt,termenul de apel curge de la momentul cand o sa o primiti prin poștă hotărârea motivată..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc pentru incurajare,important sete sa ajunga si la noi ce au hotarat judecatorii,se misca incet dar sigur sa avem rabdare,e foarte mult de lucru ,justitia e impovarata cu foarte multe procese,spete diferite si pentru fiecare cauza lui e importanta ,dar judecatorul trebuie sa ramana impartial,vertical in fata adevarului,chiar ascuns dupa pretexte adesea stupide.O zi buna !