Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stat de plata salarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stat de plata salarii

Statul de plata salarii la o societate comerciala este document de confirmare plata salarii si este depus la ITM ? salariatii sunt obligati sa semneze aceste state de plata daca salariile sunt virate direct pe card ?
Ca si salariat trebuie sa primiti fluturasul de salariu care contine detalati componenta venitului brut,calcul contributii venit net,impozit,salariu net si suma virata pe card /suma incasata cash.