Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna. Am reziliat un contract de telekom smart stick ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna. Am reziliat un contract de telekom smart stick de televiziune. ...

Buna.

Am reziliat un contract de telekom smart stick de televiziune.
Denuntare a fost unilaterala si fara taxe datorita unei modificari contractuale survenita din partea telekom.
Am primit un termen de retur echipament de 14 zile de la inchidere insa ieri s-a inchis si astazi am primit o factura cu taxa de echipament de 350 lei.
Doresc sa stiu daca pot solutiona cumva acest aspect. Si daca este o denuntare unilaterala fara costuri.. cum este posibil sa se perceapa cost de echipament.
Multumesc anticipat.
pai l-ati dat inapoi ?
Nu, ei au spus ca se inchide ieri si in 14 zile sa il predau. Astazi s-a emis factura cu taxa echipament nereturnat.
Pe langa asta, nu inteleg de unde taxa respectiva.

gi-jane2, moderator
atat valoreaza.
aveti vreo dovada a ceea ce au zis ?
puttei merge cu factura la vreun ghiseu si cu echipamentul ?
poate o gasiti tot pe persoana care a zis
Cererea am depus-o cu greu printr-un formular de contact online

gi-jane2, moderator