avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna. Am reziliat un contract de telekom smart stick ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna. Am reziliat un contract de telekom smart stick de televiziune. ...

Buna.

Am reziliat un contract de telekom smart stick de televiziune.
Denuntare a fost unilaterala si fara taxe datorita unei modificari contractuale survenita din partea telekom.
Am primit un termen de retur echipament de 14 zile de la inchidere insa ieri s-a inchis si astazi am primit o factura cu taxa de echipament de 350 lei.
Doresc sa stiu daca pot solutiona cumva acest aspect. Si daca este o denuntare unilaterala fara costuri.. cum este posibil sa se perceapa cost de echipament.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Dani020 , utilizator 19:44, 14 Iunie 2021
pai l-ati dat inapoi ?
Nu, ei au spus ca se inchide ieri si in 14 zile sa il predau. Astazi s-a emis factura cu taxa echipament nereturnat.
Pe langa asta, nu inteleg de unde taxa respectiva.


Ultima modificare: Marți, 15 Iunie 2021
gi-jane2, moderator
atat valoreaza.
aveti vreo dovada a ceea ce au zis ?
puttei merge cu factura la vreun ghiseu si cu echipamentul ?
poate o gasiti tot pe persoana care a zis
Cererea am depus-o cu greu printr-un formular de contact online

Ultima modificare: Marți, 15 Iunie 2021
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Telekom romania refuza sa-mi rezilieze contractul. buna ziua, aflandu-ma la sfarsitul perioadei contractuale cu telekom romania, ... sharpwhite sharpwhite Aflandu-ma la sfarsitul perioadei contractuale cu TELEKOM ROMANIA, cu toate facturile achitate pana in aprilie, 0 datorii la ei, la inceputul lunii martie, fac ... (vezi toată discuția)
Taxa reziliere Bianca Bella baci Bianca Bella baci Buna ziua ,in urma notificarilor de majorare a tarifelor la serviciile de telefonie,cu dreptul de a denunta unilateral contractul fara taxe,am primit ultima ... (vezi toată discuția)
Rezilire contract telekom mihaiddx mihaiddx In luna Septembrie 2019 am primit o motificare de la telekom ca abonamentele se vor scumpi. Daca nu sunt de acord cu cresterea pretului sa fac cerere de ... (vezi toată discuția)