Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, am si eu o intrebare daca se poate... Ce as ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, am si eu o intrebare daca se poate... Ce as putea ...

Buna ziua, am si eu o intrebare daca se poate... Ce as putea face in cazul in care am fost jignita de catre cumnatul meu in public spunandumi in nenumarate randuri aceeas jignire? tin sa precizez a sarit sa ma si loveasca.. Multumesc pt eventualele raspunsuri!
Danyellla, utilizator
Buna ziua, in functie de situatia concreta puteti sa solicitati un ordin de protectie daca v-a fost creata o stare de temere, puteti sa solicitati daune in instanta daune-interese pentru defaimare sau puteti formula o plangere penala pentru lovire/amenintare/alta infractiune depinzand de cazul dvs. concret.