avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! In Anul 2019 soția ducând pe un individ ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! In Anul 2019 soția ducând pe un individ acasă ...

Bună seara!
In Anul 2019 soția ducând pe un individ acasă cu mașina personală, ajungând în fața locuinței lui,a sărit pe ea,tragand-o de gât și de par cu gândul să o sărute ,ulterior am depus plângere penală ,ceritifcat medico-legal 1-2 zile,încadrarea schimbata de procuror din lovire și alte violențe în agresiune sexuală, inculpatul in declarații confirmând că a încercat să o agreseze ,spunând că i-a plăcut dintotdeauna de sotie,(puțin obsedat ) .
Și fapta a fost premeditată ,acesta insistând in mai multe rânduri ca soția sa îl transporte cu vehiculul la locuința acestuia (greșeala mea morală că am lăsat-o,dar nu mă așteptam la așa ceva,individul fiindu-mi fost coleg de clasă)
Partea a2-a a procesuli fiind între mine. "soțul" și fratele inculpatului,tot în aceea seara avand o disputa cu fratele primului individ ,am scos ceritifcat medico-legal 12-14 zile, (măsea de minte spartă) .acest individ avand la momentul producerii infracțiunii încă un proces pe rol cu aceeași faptă de lovire și alte violențe,și antecedente amenda penala pe cazier tot datorită altei fapte de lovire și alte violențe (și acesta a recunoscut că m-a lovit în zona feței).
As dorii sa știu să exista posibilitatea ca acești 2 indivizii să primească pedepse cu executare?
La prima înfățișare a procesului nu s-au prezentat,s-a luat decizia ca la a 2-a sa ii aducă cu mandat.
Ultima modificare: Miercuri, 19 Aprilie 2023
SMG1992, utilizator
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 17:26, 19 Aprilie 2023

As dorii sa știu să exista posibilitatea ca acești 2 indivizii să primească pedepse cu executare?

Este greu de spus asa ceva fara a se cunoaste dosarul/dosarele. Ce puteti dvs face, este sa solicitati daune materiale si morale,, pana la urma asta este ce va intereseaza mai mult decat sa ii vedeti dupa gratii (...cred)!!
Nu neapărat!
Sincer as dorii mai mult sa fie pedepsiți pentru că am fost sunați,amenințați de aceștia că o să vedem noi ce se întâmplă după proces.:))


trandafir2 a scris:


As dorii sa știu să exista posibilitatea ca acești 2 indivizii să primească pedepse cu executare?

Este greu de spus asa ceva fara a se cunoaste dosarul/dosarele. Ce puteti dvs face, este sa solicitati daune materiale si morale,, pana la urma asta este ce va intereseaza mai mult decat sa ii vedeti dupa gratii (...cred)!!

Amenintarea in aceste circumstante face obiectul unei alte infractiuni, sens in care depuneti plangere la politie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Batut mar de 2 ori de aceasi persoana essse2003 essse2003 se intampla prima data in luna mai cand intro seara in incinta unui bar am fost lovit in frunte cu un \"box\" , am fost la urgenta si nu am scos certificat ... (vezi toată discuția)
Mama agresata varga27 varga27 sotia mea si-a luat lucrurile cu sprijinul politiei luni,miercuri s-a intors la domiciliul mamei mele cu o persoana straina sa mai ia medicamentele pentru fata ... (vezi toată discuția)
Daune morale Razvan1103 Razvan1103 Buna ziua, in urma unui proces avut ca parte vatamata / loviri si alte violente, sentinta data a fost : condamnă pe inculpatul la pedeapsa de 2700 lei ... (vezi toată discuția)