Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa judiciara pt succesiune.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa judiciara pt succesiune.

Pt succesiune la instanta:
Sunt imobile in doua localitati si apartin de doua primarii.
Taxa judiciara, cum o platesc ? La fiecare primarie, unde este imobilul, sau la o singura primarie, pentru toata masa succesorala ?
Multumesc !
Buna ziua, taxa judiciara se achita la primaria de care apartineti cu domiciliul.

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, taxa judiciara se achita la primaria de care apartineti cu domiciliul.

Multumesc !!

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, taxa judiciara se achita la primaria de care apartineti cu domiciliul.

Taxa aceasta se calculeaza 5% din valorile inscrise in certificatele fiscale ?