avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Spalatorie auto self service
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Spalatorie auto self service

Buna ziua!
O societate a functionat pana acum ca spalatorie auto cu salariati
incepand cu data de 01.07.2021 doreste ( face demersurile) sa se transforme in spalatorie auto self - cu jetoane ( fara salariati)
cum voi inregistra veniturile ?!
cum voi mai intocmi declaratia A4200 ( de la casa de marcat) fiindca bonuri fiscale nu se vor mai emite?!
multumesc frumos pentru orice sfat, ajutor!

Ultima modificare: Miercuri, 16 Iunie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Clienti incasati la termen cu casa de marcat stefania_constantin stefania_constantin Intr-o spalatorie auto , unde exista casa de marcat , se emite factura fiscala pentru contracte incheiate cu persoane juridice , cu incasari la 30 zile , cum ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal eronat. adelaioanamoldovan adelaioanamoldovan Buna ziua. Va rog sa ma ajutati: Cum anulez un bon fiscal finalizat? Am observat gresala dupa ce am listat bonul, am emis clientului alt bon cu suma corecta. ... (vezi toată discuția)
Rapoartele scoase din casa de marcat (jurnal electronic) imike1 imike1 Buna Ziua, Rapoartele scoase din casa de marcat (jurnal electronic) ce spatiu virtual trebuie sa trimitem spre ANAF si la ce termen? Multumesc (vezi toată discuția)