Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Venitul de completare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Venitul de completare

Venitul de completare se ia în calcul la vechimea in munca și la calculul pensiei în cazul în care angajatorul nu a platit asigurările sociale?
Daca nu s-au platit asigurari sociale, venitul respectiv nu se ia in calculul pensiei.
Venitul lunar de completare nu se plateste de catre angajator .... Perioada în care se acordă venit de completare constituie stagiu de cotizare în sistemul public de pensii şi alte drepturi de asigurări sociale şi către Fondul naţional unic de asigurări sociale de sănătate.