Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Daca am serviciul la 51 km de casa, am vreo ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Daca am serviciul la 51 km de casa, am vreo varianta ...

Buna ziua! Daca am serviciul la 51 km de casa, am vreo varianta de a obtine anumite avantaje ? Includerea transportului in timpul de munca, anumite bonificatii, etc?
Acordarea unor bonificarii , decontarea transportului este posibila numai daca este prevazuta in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.
In lipsa unor astfel de prevederi , angajatorul nu are vreo obligatie in acest sens.