Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog, dacă poate sa-mi răspundă cineva! Am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog, dacă poate sa-mi răspundă cineva! Am moștenit un ...

Va rog, dacă poate sa-mi răspundă cineva! Am moștenit un teren de la mama mea. Pe teren este o construcție mica, tip cabană. Construcția a fost făcută de părinții mei împreună cu un fost coleg de-al tatălui meu. Acel om a încuiat clădirea. Eu nu mai am acces. Oricum, i-am spus sa si-o mute de pe terenul meu. Nu vrea! Ce ma sfătuiți sa fac?
Dumnealui are acte la ea?
Sunt sigur ca nu si fiind pe proprietatea dvs... as. sparge acel lacat si as intra in ea, teoretic va apartine.
Vrea sa intre in curte sa sa ceara ceva... chemati politia pentru violare de domiciliu.

Ii puteti transmite in scris, pastrati acel inscris, ca are 5 zile lucratoare la dispozitie incepand cu data inscrisului sa o mute/demonteze, i-a ce are din ea..., in caz contrar o sa o considerati proprietate personala si intrati in ea, urmand ca eventualele despagubiri sa le solicite in instanta.
terenul e ingradit ?