Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Norme europene
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Norme europene

Cum pot intra in posesia unor directive europene care se refera la calitatea hartiei termosensibile?
Directivele europene au in vedere produse cu impact asupra vietii, sanatatii, securitatii, omului si mediului incorjurator. Calitatea hartiei termosensibile este data de un standard de produs care nu e obligatoriu. Norma europeana e doar un etalon.
Directive sunt pentru aparatele care folosesc hartia termosensibila.