avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna Ziua. Am nevoie de sfat juridic. Pot anula un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna Ziua. Am nevoie de sfat juridic. Pot anula un contract de ...

Buna Ziua.
Am nevoie de sfat juridic. Pot anula un contract de vânzare cumpărare al unei case după 8 ani daca nu s-a făcut plata cum ne-am înțeles? (Nu am primit nici măcar un leu)
Va mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 15:21, 21 Iunie 2021
dati mai multe detalii despre act, ce scrie in el exact ?
conteaza intelegerea din act, ce scrie acolo referitor la pret si plata lui ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare-cumparare cu uzfruct viager fara clauza de intretinere emma_elena emma_elena Buna ziua! Suntem 2 copiii la parinti si acestia doresc sa faca un act de vanzare-cumparare pentru unul dintre ei cu uzufruct viager ,fara clauza de ... (vezi toată discuția)
Anulare contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere viagera pusa2mimi pusa2mimi Buna seara.Ma intereseaza daca se poate cere anularea unui contract de vanzare cumparare cu intretinere viagera si drept de uzufruct, facut in favoarea unui ... (vezi toată discuția)
Cum se poate contesta un antecontract vanzare cumpărare semnat în necunoștință de cauză? Florin6949 Florin6949 Am semnat un antecontract de vanzare cumparare fara sa tin cont de clauze care imi sunt nefavorabile , mai precis am semnat antecontractul in el este ... (vezi toată discuția)