avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Sunt chemat intr o instanta în calitate de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Sunt chemat intr o instanta în calitate de INTIMAT ...

Buna ziua!
Sunt chemat intr o instanta în calitate de INTIMAT cu dosarul obiectul recunoaștera hotararilor penale sau a altor acte judiciare straine legea 302/2004 punere in executare sactiuni pecuniare.
Puteti sa îmi spuneți va rog ce înseamnă asta si ce îmi face?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 00:32, 28 Iunie 2021
Buna ziua,
Domnule, ce sa va faca, daca se recunoaste hotararea din strainatate, se va aplica si va avea efecte si in Romania.
Ati facut vreo fapta prin tari straine? Sincer, fara perdea.
Nu am făcut nimic tocmai de asta, eu am niște amenzi în străinătate, de cand lucram pe transport persoane la o firma.
Oare de la amenzi sa fie ?

trandafir2 a scris:

Buna ziua,
Domnule, ce sa va faca, daca se recunoaste hotararea din strainatate, se va aplica si va avea efecte si in Romania.
Ati facut vreo fapta prin tari straine? Sincer, fara perdea.

Intr-adevar, de la acele amenzi sunteti chemat in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recunoastere sanctiune pecuniara onel666 onel666 am primit o citatie cu urmatoaru obiect: recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) RECUNOAªTERE SANCŢIUNE ... (vezi toată discuția)
Sancțiune pecuniara XFIGX XFIGX “Sunteți chemat in aceastà instantà, in calitate de condamnat in dosarul cu obiectul recunoasterea hotárarilor penale sau a altor acte judiciare stráine ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna in calitate de petent intr-un proces penal onel666 onel666 recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) RECUNOAªTERE SANCŢIUNE PECUNIARÃ ce inseamna in calitate de ... (vezi toată discuția)