Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Sunt chemat intr o instanta în calitate de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Sunt chemat intr o instanta în calitate de INTIMAT ...

Buna ziua!
Sunt chemat intr o instanta în calitate de INTIMAT cu dosarul obiectul recunoaștera hotararilor penale sau a altor acte judiciare straine legea 302/2004 punere in executare sactiuni pecuniare.
Puteti sa îmi spuneți va rog ce înseamnă asta si ce îmi face?
Buna ziua,
Domnule, ce sa va faca, daca se recunoaste hotararea din strainatate, se va aplica si va avea efecte si in Romania.
Ati facut vreo fapta prin tari straine? Sincer, fara perdea.
Nu am făcut nimic tocmai de asta, eu am niște amenzi în străinătate, de cand lucram pe transport persoane la o firma.
Oare de la amenzi sa fie ?

trandafir2 a scris:

Buna ziua,
Domnule, ce sa va faca, daca se recunoaste hotararea din strainatate, se va aplica si va avea efecte si in Romania.
Ati facut vreo fapta prin tari straine? Sincer, fara perdea.

Intr-adevar, de la acele amenzi sunteti chemat in instanta.