Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recunoastere sanctiune pecuniara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recunoastere sanctiune pecuniara

am primit o citatie cu urmatoaru obiect:

recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) RECUNOAªTERE SANCŢIUNE PECUNIARÃ

ce sa fac in acest caz ca nu ma pot prezenata ca sunt plecat din tara si am un contract de munca ce trebuie respectat
astp un raspuns clar
va multumesc
Va angajati un avocat ca sa va reprezinte.
sotia mea se poate prezenta
Buna seara,am primit aceasta citatie cu recunoasterea hotararilor penale sau a altor acte judiciare straine(Legea 302/2004) sactiuni pecuniare . Stie cineva cum se pedepseste aceasta sentinta va rog
In cazul meu a fost vorba de o amenda. am platit_o si s-a inchis cazul. Daca judecatorul e mai indulgent nu recunoaste hotararea data de o autoritate straina, dar poate sa o si aplic si VeI avea de platit in tara.

Spc18 a scris:

Buna seara,am primit aceasta citatie cu recunoasterea hotararilor penale sau a altor acte judiciare straine(Legea 302/2004) sactiuni pecuniare . Stie cineva cum se pedepseste aceasta sentinta va rog

onel666 a scris:

In cazul meu a fost vorba de o amenda. am platit_o si s-a inchis cazul. Daca judecatorul e mai indulgent nu recunoaste hotararea data de o autoritate straina, dar poate sa o si aplic si VeI avea de platit in tara.

Spc18 a scris:

Buna seara,am primit aceasta citatie cu recunoasterea hotararilor penale sau a altor acte judiciare straine(Legea 302/2004) sactiuni pecuniare . Stie cineva cum se pedepseste aceasta sentinta va rog

Multumesc