Forum Discuţii juridice Executare silită buna ziua,am primit o somatie de plata pentru o ...
Discuție deschisă în Executare silită

buna ziua,am primit o somatie de plata pentru o datorie la primarie ...

buna ziua,am primit o somatie de plata pentru o datorie la primarie pentru neplata conseciuni.Aceasta spune ca in termen de 15 zile nu se achita datoria se trimite la executare silita.Intrebarea este pot merge sa cer o plata esalonata pentru a nu trimite dosarul in instanta?
Puteti merge la Primarie sa discutati esalonararea datoriei.