Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua .Ce se poate face daca unul dintre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua .Ce se poate face daca unul dintre proprietarii unui ...

Buna ziua .Ce se poate face daca unul dintre proprietarii unui imobil doresc sa inchirieze si celalalt proprietar nu e de acord?
Acțiune de iesite din indiviziune, atribuirea bunului către unul din coproprietari cu obligația de a-,l despagubi pe celălalt.
Prin proces se pot rezolva toate problemele existente.
Daca sunteți moștenitor ar fi fi bine sa va grăbiți cu deschiderea procesului ca sa nu aveti probleme neplăcute.
Ar fi bine sa apelati la avocat ca sa va explice exact situatia de fapt si de drept ca sa stiti la ce sa va așteptați în raport de acte.

Claudiu Lascoschi
BUCUREȘTI
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat