Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( locatorul) ...

Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( locatorul) instraineaza bunul imobil, este necesara intocmirea unui act aditional in care se va mentiona schimbarea locatorului?

Daca da, actul aditional va fi incheiat intre noul locator ( dobanditorul imobilului) si locatar sau intre vechiul locator si locatar, sau intre cele 3 parti?