avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( locatorul) ...

Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( locatorul) instraineaza bunul imobil, este necesara intocmirea unui act aditional in care se va mentiona schimbarea locatorului?

Daca da, actul aditional va fi incheiat intre noul locator ( dobanditorul imobilului) si locatar sau intre vechiul locator si locatar, sau intre cele 3 parti?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 10:56, 29 Iunie 2021

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( locatorul) ... Gabriel Alionte Gabriel Alionte Daca intr-un contract de locatiune, proprietarul ( locatorul) instraineaza bunul imobil, este necesara intocmirea unui act aditional in care se va mentiona ... (vezi toată discuția)
Clauze contract inchiriere spatiu comecial er0s22 er0s22 Buna ziua Pentru ca m-am lovit e problema asta in trecut cu un spatiu al carui proprietar s-a schimbat fiind executat de ANAF iar noul proprietar mi-a marit ... (vezi toată discuția)
Ca proprietar cum scap de chiriasii fostilor proprietari? sebala sebala am achizitionat o casa si nu pot beneficia de dreptul meu de proprietar deoarece chiriasii fostilor proprietari nu vor sa paraseasca casa desi au fost ... (vezi toată discuția)