Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara.As dori sa întreb, sunt casatorita cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara.As dori sa întreb, sunt casatorita cu soțul meu ...

Buna seara.As dori sa întreb, sunt casatorita cu soțul meu din 2016, in momentul de fata locuim la părinții mei care sunt proprietarii apartamentului, in momentul când ei vor deceda, eu rămân moștenitoare, vroiam sa întreb dacă sotul are o poprire foarte mare, a avut o garsoniera pe care nu a mai putut-o plati va fi si el cu mine mostenitor la apartament? Si ce soluție exista ca apartamentul sa rămână numai al meu.Multumesc!
Oricum va fi numai al dvs.
Bunurile dobandite prin moștenire sunt bunuri proprii