Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lucrez in ture, uneori si in weekend. Am luat recent ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lucrez in ture, uneori si in weekend. Am luat recent doua zile ...

Lucrez in ture, uneori si in weekend. Am luat recent doua zile libere, samabata si duminica, cand ar fi trebuit sa lucrez, conform turelor de lucru. Are dreptul angajatorul sa-mi scada cele doua zile din Concediul de odihna anual?
Nu se scad din zilele de CO.