avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lucrez in ture, uneori si in weekend. Am luat recent ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lucrez in ture, uneori si in weekend. Am luat recent doua zile ...

Lucrez in ture, uneori si in weekend. Am luat recent doua zile libere, samabata si duminica, cand ar fi trebuit sa lucrez, conform turelor de lucru. Are dreptul angajatorul sa-mi scada cele doua zile din Concediul de odihna anual?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:34, 7 Iulie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se scad din zilele de CO.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul zile concediu de odihna lidia31 lidia31 buna ziua. Am si eu o nelamurire: sunt angajata din 14 noiembrie 2008 si pe parcursul anului am avut o saptamana de concediu fara plata si 2 saptamani de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! in viitorul apropiat urmeaza ca sotia sa nasca si ... Unsimplueu Unsimplueu Buna ziua! In viitorul apropiat urmeaza ca sotia sa nasca si doresc sa imi folosesc cele 15 zile de concediu parental(10 de la stat si 5 pentru realizarea ... (vezi toată discuția)
Munca in ture de 12 ore si concediul de odihna Adrian Vasiliu Adrian Vasiliu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoare problema pe care o am. Lucrez in ture, program de 12/24 si 12/48, indiferent de weekend si sarbatori. Intrebarile ... (vezi toată discuția)