Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am și eu o problemă doar ce am aflat că mi-a pus ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am și eu o problemă doar ce am aflat că mi-a pus poprire banca ...

Am și eu o problemă doar ce am aflat că mia pus proprire banca pe suma de 21.000ron.proprirea vine din partea fiscului eu pe persoană fizică nu am nici o datorie în schimb are soțul înaintea căsătoriei
Bani care îi aveam in bancă provine din vânzarea unui imobil pe care eu îl dețineam înainte să-l cunosc pe soțul meu
Oare mai pot face ceva să-mi recuperez bani ?pot dovedi cu acte de unde proveneau bani
Mulțumesc frumos pentru eventuale răspunsuri
Trebuie sa faceți urgent contestație la executare si sa cereti si suspendarea executarii.
Buna ziua,

Nu inteleg ce legatura este intre datoria sotului dvs. si contul dvs. bancar. Cred ca ar trebui sa analizati cu mare atentei titlul executoriu primit . In mod normal trebuie contestata poprirea. Pe de alta parte cred ar trebuii sa faceti o cerere catre banca prin care sa solicitati sa nu se execute suma existenta in cont. Exista termene in care banca trebuie sa vireze sumele.