Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intrebare consecințe decontare cazare fictivă
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intrebare consecințe decontare cazare fictivă

Bună ziua
Am următoarea speta:
O persoana face rost de la o agenție de turism de o factura pt o cazare fictiva
O decontează la locul de munca. Fapta nu este repetitiva
Ce infracțiune reprezinta acest lucru și cum se pedepsește?
Multumesc
mmarianne, utilizator
Buna ziua, pai ar fi falsul in inscrisuri sub semnatura privata si uzul de fals. Se pedepseste cu inchisoare/amenda.