Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare destinatie teren arabil in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare destinatie teren arabil in faneata/padure/livada Am ...

Schimbare destinatie teren arabil in faneata/padure/livada

Am un teren arabil extravilan de 1 ha+ si as vrea sa ii schimb destinatia in orice altceva (pasune/ padure - ma gandesc sa plantez multi copaci pe el/ livada - plantatie de pomi fructiferi).

Terenul este pe un camp unde se cultiva cereale, cu acces dintr-un drum agricol (de pamant).

In ce tip de teren ar putea fi convertit si ar fi pasii de urmat? Multumesc!
danutza33, utilizator