avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare destinatie teren arabil in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare destinatie teren arabil in faneata/padure/livada Am ...

Schimbare destinatie teren arabil in faneata/padure/livada

Am un teren arabil extravilan de 1 ha+ si as vrea sa ii schimb destinatia in orice altceva (pasune/ padure - ma gandesc sa plantez multi copaci pe el/ livada - plantatie de pomi fructiferi).

Terenul este pe un camp unde se cultiva cereale, cu acces dintr-un drum agricol (de pamant).

In ce tip de teren ar putea fi convertit si ar fi pasii de urmat? Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 14 Iulie 2021
danutza33, utilizator

Alte discuții în legătură

Teren agricol dritaS dritaS buna ziua,am unteren agricol de 3ha din care pe titlu de proprietate scrie 2,4 fanate si 0,6 arabil . Terenul e dat in arenda din 2011 si este integral lucrat ... (vezi toată discuția)
Schimbarea destinatiei terenului extravilan, din livada in teren arabil verbitax verbitax Buna seara! Am mostenit un teren extravilan( aprox.0,5 ha) cu destinatia livada. Imediat dupa 1990 ,terenul a fost transformat in teren arabil , cultivat an ... (vezi toată discuția)
Schimbare categorie folosinta teren agricol sorin03 sorin03 Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca in conditiile legislatiei actuale, am sanse sa transform un teren extravilan categoria faneata in livada de pomi ... (vezi toată discuția)