Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Schimbare destinatie spatiu comercial
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Schimbare destinatie spatiu comercial

Bună ziua.
Trebuie sa schimb destinația unui spațiu comercial in spatiu de alimentație publica.
Care sunt demersurile și,cosurile și cam cât durează toată procedura?
Va multumesc
Trebuie sa solicitati un certificat de urbanism. Daca spatiul este situat intr-un bloc de locuinte este posibil sa vi se solicite si acordul proprietarilor direct invecinati.