avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Schimbare destinatie spatiu comercial
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Schimbare destinatie spatiu comercial

Bună ziua.
Trebuie sa schimb destinația unui spațiu comercial in spatiu de alimentație publica.
Care sunt demersurile și,cosurile și cam cât durează toată procedura?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 08:29, 16 Iulie 2021
Trebuie sa solicitati un certificat de urbanism. Daca spatiul este situat intr-un bloc de locuinte este posibil sa vi se solicite si acordul proprietarilor direct invecinati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea destinatiei unui spatiu camercial Doldrums Doldrums Buna ziua. La parterul blocului in care locuiesc s-a deschis recent un restaurant in incinta unui spatiu comercial(a fost spatiu comercial de la ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie imobil GDanaS GDanaS Buna ziua! Intentionez sa deschid o firma de catering doar cu livrari la domiciliul clientului,insa nu stiu daca proprietarul casei pe care vreau sa o ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie din birou in locuinta andreearo andreearo am cumparat un apartament intr-un bloc, dar toate ap sunt trecute ca fiind birouri.pentru a putea schimba destinatia mi se cer acte precum CUT si POT existent ... (vezi toată discuția)