Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Luarea in spatiu
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Luarea in spatiu

Buna ziua,
Daca iau in spatiu pe cineva, trebuie sa platesc impozit pentru aceasta persoana?
Multumesc pentru lamuriri.
lumilas, utilizator
Impozitul pe locuinta se plateste in functie de zona in care se afla locuinta, suprafata ei, materialele din care este este construita...

Dar o sa platiti in plus la intretinere, daca locuiti la bloc si persoana o sa stea efectiv acolo.
Impozitul aferent bun imobil este conditionat de zona in care se afla,suprafata,vechime constructie
Locatarul urmeza sa achute lunar c/v obligatii de intretinere la asociatia de proprietari
Deci, doar la intretinere. Multumesc, am inteles.