Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... contestatie stb
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

contestatie stb

Buna ziua in data de 26 iulie am circulat pe linia tramvaiului 41 ,Nu circul frecvent cu transportul in comun ,la urcare am vrut sa validez cardul si am contatat ca nu mai am calatarii si am vrut sa dau msj pt a achita dupa tel contravaloarea tichetului ,timp in care sau urcat si controlorii ,o doamna frustrata care pana sa ii dau sent msj-ului a inceput sa faca atmosfera....am refuzat sa semnez amenda si azi am primit-o prin posta ora din procesul verbal este 8;32(desi era cel putin 8:40) si eu am primit msj ca am calatorie valabila la8;31.. pot face contestatie?
Multumesc
anamihai, utilizator
Eu zic ca nu, sms-ul se trimite inainte de urcarea in tramvai, nu dupa urcare...
[ link extern ]
Si cardurile se pot verifica si la punctele de incarcare, nu doar in autovehicule.

Si contestatia se poate face, dar personal nu vad sanse de castig...
Ionut.ion, utilizator
Daca aveati bilet la 8.31 faceți contestatie.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
~ Conținut șters la cerere ~