Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Stau la parter ,este legal ca instalația ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Stau la parter ,este legal ca instalația de la centrala ...

Buna ziua! Stau la parter ,este legal ca instalația de la centrala termica de apartament sa fie trasa prin subsolul blocului . Multumesc!
Despre ce instalație vorbiți? Dacă e cea de alimentare cu gaz, nu. Pentru aceasta conducta trebuie să existe proiect, iar o copie trebuie sa existe la furnizorul de gaz.

latka, utilizator
Nu este vorba de tevile de căldură și apa calda.
probabil tevile de la calorifere la centrala sunt trecute prin subsol......ca sa nu mai sparga prin ap

normal trebuie acordul asociatiei si sper ca au fost izolate, ca altfel o sa fie si subsolul incalzit :)
Nu e nici o problema, ideal e ca tevile sa fie din cupru. Sa se incalzeasca subsolul mai bine. :)

Marusdan a scris:

Nu este vorba de tevile de căldură și apa calda.