Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocat din alt barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocat din alt barou

Un avocat membru al unui barou de judet (Prahova, de exmplu), ma poate reprezenta intr-un proces din Bucuresti?
Daca da, care este diferenta fata de reprezentarea de catre un avocat din Bucuresti?
Puteți să fiți reprezentat/ă de orice avocat din țară care este înscris într-un barou aflat sub coordonarea Uniunii Naționale a Avocaților din România (UNBR).