avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna dimineata Sunt in lucrari de amenajare in tegie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna dimineata Sunt in lucrari de amenajare in tegie proprie, ...

Buna dimineata
Sunt in lucrari de amenajare in tegie proprie, sector 2Buc. Inca astept Aut De constr pentru a modifica acoperisul. In urma lucrarilor de subzidire a unui zid, a mai ramas material( mortar) pe care, unul din lucratori la turnat la fatada curtii chiar la intrare pe poarta, lipind materialul de bordura, realizand astfel o treapta.
Estetic e urat, cat de legal e acea treapta tinand cond ca sunt pe domeniul public?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 10:24, 20 Iulie 2021
Se poate sparge, riscati amenda de la Politia locala pentru degradarea bordurilor, murdarie pe domeniul public...
Ultima modificare: Marți, 20 Iulie 2021
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art. 31, din legea 50/1991 amri amri am mai scris pe forum ca am o vecina care si a facut casa pe hat cu ferestrele in curtea mea... eu asa am cumparat casa acum 2 ani, in fine, dupa 2 ani in ... (vezi toată discuția)
Recompartimentare / amenajare apartament - e necesara autorizatie? vch2009 vch2009 Buna ziua, Vreau sa renovez apartamentul si sa mut o usa interioara cu doi metri mai incolo pe perete(peretele nu este de rezistenta). Usa va fi pe ... (vezi toată discuția)
Acord notarial vecin reparare acoperis si mansardare cristian-mihai cristian-mihai Buna ziua, Acum jumatate de an am cumparat o locuinta din perioada interbelica pe care vreau sa o renovez si sa ma mut in ea. Constructia are deja un ... (vezi toată discuția)