Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna dimineata Sunt in lucrari de amenajare in tegie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna dimineata Sunt in lucrari de amenajare in tegie proprie, ...

Buna dimineata
Sunt in lucrari de amenajare in tegie proprie, sector 2Buc. Inca astept Aut De constr pentru a modifica acoperisul. In urma lucrarilor de subzidire a unui zid, a mai ramas material( mortar) pe care, unul din lucratori la turnat la fatada curtii chiar la intrare pe poarta, lipind materialul de bordura, realizand astfel o treapta.
Estetic e urat, cat de legal e acea treapta tinand cond ca sunt pe domeniul public?
Multumesc
Se poate sparge, riscati amenda de la Politia locala pentru degradarea bordurilor, murdarie pe domeniul public...
Ionut.ion, utilizator