Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum se calculeaza fondul de handicap la o firma de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum se calculeaza fondul de handicap la o firma de constructii?

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati sa inteleg cum se calculeaza fondul de handicap la o firma de constructii, ce salariu minim garantat in plata trebuie sa folosesc 2300 lei sau 3000 de lei. Daca aplic o penalizare de 10% la salariul minim din constructii mai pot aplica facilitatile? Salariul va fi mai mic de 3000 lei cu 10%, restul conditiilor le indeplinesc
Multumesc
george-neagu, moderator