avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Radiere firma consecinte asupra procesului penal
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Radiere firma consecinte asupra procesului penal

In cadrul unui proces penalcu obiect delapidare, un SRL are calitatea de persoana vatamata si ulterior, firma este radiata de la ORC. Asociatul unic mai poate face cereri in numele sau personal ca asociat unic, sau ca urmare a radierii firmei, nu mai are aceasta posibilitatea ? Multumesc.
Daca firma a fost radiata, pur si simplu, nu mai poate face nimic.
Daca firma a fost in insolventa, atunci revine lichidatorului judiciar numit de instanta sa stea in procesul penal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Referitor radiere srl leomi leomi Buna ziua, Va retin atentia in legatura radierea unui SRL al carui asociat unic sunt eu, firma nu are datorii, si stadiul firmei (de pe site-ul ReCom Online ... (vezi toată discuția)
Radiere firma cu datorii capucino capucino Buna ziua. Azi am aflat ca 2 societati , care au avut datorii la societatea mea au fost radiate in cursul anului 2012. Cum se poate asta? DIn cate cunosc, ... (vezi toată discuția)
Firma aflata in insolventa al carei administrator unic a decedat andreeabs andreeabs Buna ziua, Ce e intampla in aceasta situatie cu firma? Procesul de insolventa este initiat din 2013 de catre administratorul firmei. Firma este un SRL, iar ... (vezi toată discuția)