Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna dimineata! Art.153 din Legea nr.1/2011 prevede la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna dimineata! Art.153 din Legea nr.1/2011 prevede la alin.(2) ...

Buna dimineata!
Art.153 din Legea nr.1/2011 prevede la alin.(2) : Diploma de absolvire sau de licenţă a absolvenţilor învăţământului superior de lungă durată din perioada anterioară aplicării celor trei cicluri tip Bologna este echivalentă cu diploma de studii universitare de master în specialitate.
Ce autoritate poate elibera un document care sa ateste aceasta echivalența
(studiile universitare de lunga durata sunt echivalente cu masterul)?
Multumesc!
Intrebati la Centrul Național de Recunoaștere și Echivalare a Diplomelor
[ link extern ]