Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Raportare lunara/trimestriala PFA-uri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Raportare lunara/trimestriala PFA-uri

Buna ziua. Am o intrebare. Mi-am deschis un PFA neplatitor de tva si fara angajati. Din cate stiu acest tip de PFA-uri nu trebuie sa faca raportarea lunara/trimestriala la ANAF, corect? Se depune doar acea declaratie unica ce priveste veniturile estimative.

Voiam doar sa ma asigur ca e ok si nu risc amenzi.

Multumesc mult. O zi minunata.
Ionatan Roman, utilizator
Da, dar trebuie sa urmariti sa nu depasiti plafonul TVA de 300.000 lei si cel de venituri de 100.000 euro daca sunteti la norma de venit.