Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Pentru diferente de curs valutar trebuie sa platesc ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Pentru diferente de curs valutar trebuie sa platesc impozit de 3%?

Buna ziua. O microintreprindere inregistreaza diferente favorabile de curs pentru valuta din sold pe care le-am inregistrat in contul 765. Pentru aceste diferente de curs valutar trebuie sa platesc impozit de 3% ?
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Aceste venituri se scad din baza impozabila.
Atasat ghidul ANAF
[ link extern ]
elenazan, utilizator
Va multumesc.