avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Imi pot asigura unul dintre părinți la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Imi pot asigura unul dintre părinți la CNAS, bolnav ...

Bună ziua! Imi pot asigura unul dintre părinți la CNAS, bolnav de diabet? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: magiccom , utilizator 12:06, 23 Iulie 2021
parintele poate fi coasiguratul dumneavoastra daca nu are venituri si daca dumneavoastra aveti calitatea de asigurat sau poate plati asigurare de sanatate prin completarea declaratiei unice care se depune la ANAF.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot deveni coasigurat Corina271 Corina271 Buna ziua! De curand sotul meu s-a angajat si vreau sa devin coasigurat pentru ca sunt insarcinata si trebuie sa fiu coasigurata pentru a face niste ... (vezi toată discuția)
Poate fi sotul coasigurat pe asigurarea medicala a sotiei? alina1111 alina1111 Eu sint salariata la o companie mare. Sotul meu este administrator de firma mica, are citiva oameni angajati la firma lui, dar el nu figureaza ca angajat in ... (vezi toată discuția)
Baiatul meu are 41 de ani a lucrat in ue pana in 2020 cand a ... viorica boca viorica boca baiatul meu are 41 de ani a lucrat in UE pana in 2020 cand a venit acasa pt ca nu mai poate lucra ca este bolnav nu este casatorit deci nu este ,,parinte,,eu ... (vezi toată discuția)