Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil

Buna ziua,
Am o prietena a care-i fetița urmează sa împlinească vârsta de 2 ani peste o luna. Ea a renunțat la stimulentul de inserție.De la locul de munca a fost anunțată ca dacă soțul nu își ia luna, ea își va pierde locul de munca, adică nu se poate întoarce la serviciu.
Dacă se poate sa ma ajutați cu un sfat in acest sens. Nu am reușit sa găsesc o speța asemănătoare.
Mulțumesc.
Nu exista text de lege care sa prevada ca , daca soțul nu își ia luna de CCC, sotia își va pierde locul de munca.