Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul pentru concediile medicale.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul pentru concediile medicale.

Cum se calculeaza media zilnica a bazei de calcul pentru concediile medicale daca angajatul are 4 luni vechime la actualul loc de munca si vine din somaj. Am solicitat adeverinta de la somaj si in aceasta sunt trecute Ex Luna ianuarie 31 zile - 400 val. indemnizatiei
feb 28 zile - 400 lei indemnizaie.

Calculez media in functie de zilele calendaristice sau lucratoare? ( pentru perioada somajului.)

Multumesc.
george-neagu, moderator