Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Stornare factura anterioara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Stornare factura anterioara

Buna ziua!

Am platit o suma gresita unei II (Intreprindere), pe baza unei facturi emise anterior. Acum, as dori sa modific aceasta factura, adica suma si sa refac plata corect. SRL-ul propriu nu mai are contract de prestari servicii activ cu acea II, dar, facturile emise au fost pe baza unui contract. Mai pot face modificari? Multumesc!
Da, I.I.-ul va storna factura initiala si va emite una cu suma corecta. Sau va emite doar o factura pt ambele operatiuni.
Va multumesc frumos!