avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca clauza de prelucrare date cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca clauza de prelucrare date cu caracter personal

Buna ziua,


Daca am descris intr-un contract de munca clauza de confidentialitate, privind datele cu caracter personal prelucrate la litare L, mai este necesar sa intocmescu un act aditiional la CIM mai detaliat cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal sau este de ajuns ce am scris in CIM?
cum e corect sa procedez?

multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:30, 28 Iulie 2021
act aditional pentru contractul individual de munca in conformitate cu GDPR
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelucrare date cu caracter personal mitrofan emilia mitrofan emilia Buna ziua. Poate cineva sa-mi spuna ce document trebuie facut la dosarul de personal care sa cuprinda Clauză de confidențialitate în domeniul prelucrarii ... (vezi toată discuția)
Clauza de confidentialitate AnnaMaria_ru AnnaMaria_ru Buna ziua! Sunt la inceput de drum la Resurse Umane si am deja niste intrebari.:\"> Doamna noastra directoare vrea ca ptr managerii firmei sa introduca o ... (vezi toată discuția)
Cim si act aditional ionuti ionuti Buna dimineata! Recent mi-am schimbat jobul si semnand CIM, mi se cere sa semnez si actul aditional ce contine clauza de confidentialitate, clauza de ... (vezi toată discuția)