Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca clauza de prelucrare date cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca clauza de prelucrare date cu caracter personal

Buna ziua,

Daca am descris intr-un contract de munca clauza de confidentialitate, privind datele cu caracter personal prelucrate la litare L, mai este necesar sa intocmescu un act aditiional la CIM mai detaliat cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal sau este de ajuns ce am scris in CIM?
cum e corect sa procedez?

multumesc
act aditional pentru contractul individual de munca in conformitate cu GDPR
[ link extern ]