Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Solutie pentru a calcula retinerile succesive a ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Solutie pentru a calcula retinerile succesive a garantiei de buna executie?

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o solutie pentru a calcula retinerile succesive a garantiei de buna executie. Care este procentul care poate fi oprit la fiecare factura si in baza carui articol din lege se calculeaza in acest mod? Se poate opri un procent de 30-40% din valoarea facturii de exemplu? Va rog mult sa imi spuneti in ce baza legala se fac aceste calcule? Nu am gasit niciun mod de calcul. Va multumesc
george-neagu, moderator