Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primesc reclamații deoarece câinele latră Locuiesc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primesc reclamații deoarece câinele latră Locuiesc la casă într-un cartier de case care se învecinează ...

Locuiesc la casă într-un cartier de case care se învecinează cu blocuri.Casa mea se află la10 metri de primul bloc. Dețin un câine ciobănesc belgian pe care îl țin liber în curte.Am probleme cu un vecin de la bloc deoarece câinele latră la tunete, trece un om pe stradă, pocnitori, maidanezi etc. Vecinul se tine de reclamații și chiar aruncă diferite obiecte in caine
Fiecare om are calitati si defecte
Pentru a preintampina situatii neplacute ,referitor la aruncatul de diferite obiecte in caine,desfasurati demersuri pentru inaltare gard,poate sa arunce si substante.....